Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Suplementy diety z chormem

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

CHROM 200 MCG  - 1

CHROM 200 MCG

50 kapsułek
100 kapsułek
Cena 49,90 zł
Suplement z chromem wspierający regulację glukozy Zadbaj o metabolizm makroskładników odżywczych Utrzymaj prawidłowy poziom glukozy we krwi...
NA-CO-DZIEŃ MULTIWITAMINA  - 1
  • -5,00 zł
  • Bestseller
  • Promocja

NA-CO-DZIEŃ MULTIWITAMINA

50 kapsułek
100 kapsułek
Cena podstawowa 49,90 zł -5,00 zł Cena 44,90 zł
Multiwitamina wspierająca rozwój Twojego dziecka Specjalna formuła dla dzieci Charakteryzuje się wspieraniem odporności Szerokie spektrum działania...
Prenatal Multivitamin Kompleks  - 1
  • -17,00 zł
  • Promocja

Prenatal Multivitamin Kompleks

50 kapsułek
100 kapsułek
Cena podstawowa 69,90 zł -17,00 zł Cena 52,90 zł
Wyselekcjonowany kompleks suplementów dla kobiet w ciąży Specjalna formuła dla kobiet w ciąży Zadbaj o prawidłowy rozwój płodu Uzupełnij dietę...

Chrom to ważny pierwiastek w utrzymaniu prawidłowych funkcji całego organizmu. Mimo, że zapotrzebowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku magnezu, cynku, czy wapnia - warto zadbać o regularną podaż chromu w swojej diecie. W jakich pokarmowych źródłach znajdziesz chrom? Przede wszystkim w drożdżach, grzybach, orzechach, szparagach, produktach pełnoziarnistych, szczególnie w otrębach. 

Zapotrzebowanie na chrom może wzrastać m.in. w czasie ciąży i karmienia piersią, ale również w warunkach wzmożonego stresu lub po intensywnym wysiłku fizycznym. Do zmniejszenia poziomu wchłaniania chromu może przyczyniać się dieta bogata w cukry proste i tłuszcze [1]. W ludzkim organizmie magazynowany jest w nerkach i śledzionie. Jego ilości nieznacznie różnią się w zależności od wieku - obserwuje się wyższy poziom chromu w przypadku osób młodszych. 

Znaczenie chromu dla utrzymania prawidłowej pracy organizmu

Badania wskazują, że zbyt niska podaż chromu w grupie osób dorosłych może wpływać na zaburzenia w poziomach insuliny [1]. Chrom wpływa na gospodarkę węglowodanową - pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Warto zwrócić uwagę, aby dbać o podaż chromu na odpowiednim poziomie, ponieważ zarówno brak jego źródeł w diecie, jak i nadmiar nie jest wskazany. W tym drugim przypadku chrom może wpływać na wchłanianie innych pierwiastków, takich jak cynk oraz żelazo [1].

Chrom wchodzi w skład niektórych enzymów. Występuje także w RNA i odpowiada za stabilizację jego struktury. Przypuszcza się, że bierze też udział w przemianie białek i lipidów [1].

Chrom wpływa na uwrażliwienie komórek na działanie insuliny. Przyczynia się on do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.  Biorąc pod uwagę jego powyższe właściwości, często zwraca się uwagę na znaczenie podaży chromu w przypadku osób z nadmierną masą ciała, które chcą ją zredukować [1]. 

Głównym źródłem składników mineralnych powinna być odpowiednio zbilansowana dieta. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy z przyczyn niezależnych od nas nie mamy możliwości dostarczyć konkretnych witamin i minerałów w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Warto wówczas rozważyć suplementację w postaci suplementów diety, które posiadają gwarancję producenta. Zwróć uwagę na składniki zawarte w produktach i wybierz te, które odpowiadają na Twoje potrzeby.

Źródła:

1. Karolina Jurkowska, Ewa Sawicka, Agnieszka Piwowar. Chrom – pierwiastek już dobrze znany czy wciąż nieznany – dwa oblicza działania

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło