Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Suplementy diety na stawy- promocje

Aktywne filtry

Kompleks glukozamina boswellia & MSM, suplement diety na stawy, PROMOCJA
W trosce o zdrowie stawów
Cena 79,90 zł
Kompleks wegańskich suplementów na zdrowe stawy i piękną skórę Wspiera komfort stawów Pomaga w produkcji kolagenu 100% roślinny skład Kompleksowy...
Roślinny kompleks dla kobiet, suplement diety dla kobiet, PROMOCJA
Wsparcie dojrzałej kobiety
Cena 69,90 zł
Wegański suplement zdrowotny dla pań Aktywuj swój metabolizm w stawach (Dong quai)[1]. Chroń i odnawiaj tkankę chrzęstną[1]. Skorzystaj z zalet...

Utrzymanie sprawności ruchowej zależy od funkcjonowania całego układu ruchu. W jego skład wchodzą kości, stawy, więzadła, mięśnie i ścięgna. Wszystkie elementy składowe wpływają na możliwość płynnego poruszania się i utrzymania prawidłowej postawy. Na wsparcie ich funkcjonowania zazwyczaj decydujemy się w momencie, gdy jedna z powyższych części przestaje funkcjonować poprawnie, odczuwamy dokuczliwy ból lub pojawiają się trudności z poruszaniem i podejmowaniem aktywności fizycznej. 

Zasada mówiąca, że "lepiej zapobiegać niż leczyć" doskonale wpisuje się w powyższą sytuację. Warto dbać o sprawność stawów i kości zanim zaczną wysyłać niepokojące sygnały. Najlepszym sposobem na utrzymanie narządów ruchu w dobrej kondycji jest stosowanie zbilansowanej diety, która dostarczy niezbędnych składników mineralnych i witamin na odpowiednim poziomie.

Weź pod uwagę, że nie zawsze będziesz mieć możliwość dostarczyć zalecaną ilość konkretnych składników. Chcąc ułatwić Ci dbałość o zdrowie aparatu ruchu, przedstawimy pozbawione zbędnych wypełniaczy suplementy na stawy dla różnych grup wiekowych i poziomu aktywności, w tym suplementy dla seniorów, a także suplementy dla dzieci, którymi możesz uzupełnić dietę.

Witaminy na stawy

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu sprawności ruchowej, w Twojej diecie nie powinno zabraknąć produktów będących bogatym źródłem witaminy C. Jej głównym zadaniem jest wsparcie prawidłowej produkcji kolagenu. Dzięki temu pomaga zapewnić odpowiednie funkcjonowanie kości, stawów, chrząstek, a także zębów. Jeśli w naszym organizmie zabraknie kolagenu, może dojść do osłabienia tkanki łącznej. Mechanizm działania witaminy C polega na uczestnictwie w reakcjach chemicznych i aktywacji enzymów - niezbędnych w procesie wytwarzania kolagenu [1]. Bierze także udział w ochronie komórek przed wpływem stresu oksydacyjnego. Szukając witaminy na stawy, warto więc pamiętać o witaminie C.

Suplementy wzmacniające stawy

W produktach marki Terranova witaminy oraz składniki mineralne połączone są ze składnikami roślinnymi. Naukowcy opracowali w ten sposób naturalne preparaty na stawy.

W oferowanych przez nas produktach znajdziesz, między innymi, żywicę z Boswelli. Odgrywa ona korzystną rolę w funkcjonowaniu układu szkieletowego, ale również mięśniowego. Stąd nieoceniona rola tego składnika we wsparciu pracy całego aparatu ruchu. Kolejnym cennym składnikiem roślinnym jest imbir- również obecny w suplementach diety oferowanych przez Terranova. Olej z tej rośliny pomaga utrzymać ruchomość stawów. Wiele osób, które szuka preparatu na stawy kolanowe może więc skorzystać z naturalnych składników. 

Powszechnie znaną, choć niedocenioną rośliną, jest także dzika róża oraz pokrzywa.

Preparaty na stawy z glukozaminą

Często podkreśla się rolę glukozaminy we wsparciu funkcjonowania kości i stawów. Warto zauważyć, że jest ona składnikiem wytwarzanym przez ludzki organizm - jednak zdolność do jej produkcji maleje wraz z wiekiem [2]. Bierze czynny udział w tworzeniu substancji międzykomórkowej chrząstki [2]. Kolejną rolą glukozaminy jest zmniejszenie aktywności enzymów przyczyniających się do degradacji chrząstki [2]. 

Wiedząc, jak istotną rolę ogrywa glukozamina w prawidłowym funkcjonowaniu układu ruchu w naszym organizmie- warto zadbać o utrzymanie jej na optymalnym poziomie. Jednak produkty spożywcze, po które sięgamy na co dzień nie pozwalają zaspokoić podstawowego zapotrzebowania [2]. Z tego względu nieocenionym źródłem tego składnika okazują się być suplementy diety, np. suplementy dla kobietsuplementy dla mężczyzn z zawartością glukozaminy.

Wybierz odpowiednie  suplementy na stawy

Najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych jest zbilansowana dieta, dostosowana do stanu zdrowia, wieku oraz płci. Każdy organizm ma swoje indywidualne potrzeby żywieniowe, które powinniśmy zaspokajać poprzez korzystanie z bogatych źródeł pokarmowych konkretnych składników. Jeśli z różnych przyczyn nie możemy włączyć ich do diety - rozważmy suplementację. 

Jednak w trosce o nasze zdrowie wybierzmy produkt, który będzie zawierał odpowiednie składniki. Możesz wzbogacić swoją dietę w prosty sposób, a dzięki temu utrzymać dobrą kondycję i sprawność organizmu. Suplementy diety oferowane przez Terranova zostały pozbawione substancji odzwierzęcych, co sprawia, że są odpowiednie dla wegan i wegetarian. 

Bardzo istotną grupą osób, które poszukują suplementów na stawy są sportowcy i osoby aktywne fizycznie zawodowo. Dla nich Terranova przygotowała specjalne suplementy dla sportowców produkty o szerokim spektrum działania, uwzględniającym potrzeby organizmu poddawanego specyficznemu obciążeniu, wskutek czego zmienia się zapotrzebowanie na witaminy, minerały czy liofilizowane świeże rośliny.

Źródła:

Arkadiusz Dobosz. "Witamina C - Fakty i mity. Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 1/2016 s. 76-81 Elżbieta Studzińska-Sroka, Wiesława Bylka. "Glukozamina – pomoc w leczeniu osteoartrozy."

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło