Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Suplementy diety z probiotykami

Aktywne filtry

Suplement diety Probiotyki, Prebiotyk, Fitoskładniki, Kompleks - Terranova
  • Obecnie brak na stanie
Wsparcie mikrobioty jelitowej
Cena 79,90 zł
Naturalne prebiotyki i probiotyki wspierające organizm 7 miliardów bakterii probiotycznych Roślinne prebiotyki Czysta suplementacja Doskonale...

Naturalne probiotyki

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu w dużej mierze determinowane jest przez sprawność układu pokarmowego. Istotną rolę odgrywają bakterie zasiedlające nasze jelita. Niektóre szczepy wykazują nie tylko działanie wspierające pracę układu trawiennego, ale również wpływają na odpowiedź układu immunologicznego. Mowa m.in. o Bifidobacterium lactis CHR Hansen BB-12. Jednak suplementy diety oferowane przez Terranova nie ograniczają się do wyłącznie jednego składnika.

Pożyteczne bakterie występują w obecności prebiotyków, które stanowią dla nich pożywkę. Ale to nie wszystko! Nasi specjaliści nie bez powodu postanowili dołączyć do produktów otręby ryżowe i liofilizaty roślinne.

Probiotyk dla dorosłych

Posiadamy w swojej ofercie probiotyki dla dorosłych. Ogólna zasada ich działania jest podobna do probiotyków dla dzieci. Probiotyki mogą też znajdować się w suplementach dla mężczyzn, suplementach dla kobiet oraz suplementach dla seniorów.  Ogólnie probiotyki odgrywają istotną rolę w przywróceniu równowagi mikroflory jelitowej, z tego względu zaleca się uzupełnienie ich poziomu po przebytej antybiotykoterapii. Działają wielotorowo: zwiększają liczbę pozytywnych bakterii, a zmniejszają liczbę szkodliwych. Dodatkowo pomagają przywrócić równowagę pomiędzy poszczególnymi szczepami [1].

Probiotyki biorą udział w prawidłowym przebiegu procesów trawiennych i wpływają na poprawę poziomu wchłaniania witamin i składników mineralnych dostarczanych wraz z pożywieniem. Probiotyki charakteryzują się odpornością na działanie kwasy żołądkowego, a dzięki temu mogą dotrzeć do jelit, gdzie dochodzi do ich namnażania [1].

Probiotyki na jelita oferowane przez Terranova

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są dostosowane do potrzeb osób, które na co dzień stosują dietę wegańską. Do tej grupy zaliczają się także probiotyki, w naszych produktach połączone z roślinnymi dodatkami, które wspierają ich działanie. Nie moglibyśmy pozostawić wyłącznie jednego składnika w naszych produktach. Z tego względu suplementy diety oferowane przez Terranova zawierają nie tylko probiotyki, ale także prebiotyki.

Prebiotyki nazywane są pożywką dla probiotyków. Wpływają na pobudzenie ich wzrostu oraz aktywności. Prebiotyki nie są trawione w układzie pokarmowym, ale całkowicie ulegają procesowi fermentacji [1]. Jak określiliśmy, wszystkie suplementy diety Terranova są wegańskie. Dotyczy to także grupy prebiotyków. Wraz z probiotykami znajdziesz m.in. arabinogalaktan - to składnik pochodzący z modrzewia.

Jakie probiotyki dla dzieci wybrać?

Dlaczego postanowiliśmy stworzyć probiotyk dla dzieci? To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, którzy regularnie odwiedzają przedszkola. Sięganie po wspólne zabawki, bliskie przebywanie w grupie oraz małe rączki, które bardzo lubią poczuć smak wszystkich dotykanych przedmiotów. To doskonały sposób na poznawanie świata, ale także zdecydowanie większe ryzyko przeniesienia szkodliwych patogenów. Z tego względu warto zadbać, aby wraz z pożywieniem Twoje dziecko otrzymywało niezbędną ilość probiotyków.

Należy szczególnie podkreślić znaczenie probiotyków w diecie dzieci, które często muszą korzystać z antybiotykoterapii. W jej efekcie mikroflora - nie tylko szkodliwa, ale także pozytywna zostaje znacznie ograniczona. Zwróć uwagę na pokarmy spożywane na co dzień przez dziecko - czy nie brakuje w nich źródeł pożytecznych bakterii?

Probiotyki w kapsułkach

Mamy świadomość, że namówienie najmłodszych do jedzenia jogurtu lub kiszonej kapusty może być zadaniem nierealnym - Terranova wychodzi naprzeciw potrzebom dzieciom oraz ich rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że probiotyki dla dzieci stanowią wyzwanie jeśli chodzi o podanie kapsułki. Z tego względu Terranova postanowiła stworzyć produkt o miniaturowych rozmiarach, który ułatwi jej przełknięcie. Z myślą o najmłodszych, a także komforcie rodziców, którzy pragną wspierać zdrowie swoich pociech przygotowaliśmy specjalne suplementy dla dzieci. W przypadku każdej kapsułki masz możliwość otwarcia jej i wsypania zawartości do posiłku. Dieta Twojego dziecka zostanie wzbogacona o cenne probiotyki w niesamowicie przystępny sposób.

Probiotyk. Cena zależy od jakości

Podstawowym źródłem bakterii o działaniu probiotycznym powinna być dieta. Ona dobrze pokazuje też dlaczego cena probiotyków może być różna. Wśród produktów bogatych w pożyteczne bakterie znajdą się głównie te, które zostały poddane procesowi fermentacji, czyli kapusta kiszona lub ogórki. Ich cennym źródłem są także produkty mleczne, takie jak kefir, maślanka czy mleko acidofilne. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość spożywania odpowiedniej ilości tych pokarmów z różnych powodów, np. ze względu odmienne preferencje żywieniowe. Być może są wśród nas osoby, które całkowicie wyeliminowały ze swojej diety składniki pochodzenia zwierzęcego. Cena naturalnego źródła zależy więc od jakości produktu. W przypadku suplementów diety jest podobnie

Jednak mamy dla Was dobrą wiadomość! Weganie i wegetarianie również mogą rozważyć wzbogacenie swojej diety naszymi produktami - są zupełnie dostosowane do ich potrzeb.

Jeśli chcesz wzbogacić mikroflorę przewodu pokarmowego oraz zależy Ci, aby w Twojej diecie znalazły się roślinne składniki - zachęcamy Cię do zapoznania się z bogatą ofertą produktów Terranova.

Źródła:

Katarzyna Mojka. "Probiotyki, prebiotyki i synbiotyki – charakterystyka i funkcje" Probl Hig Epidemiol 2014, 95(3): 541-549

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło