Suplementy diety z magnezem

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Koenzym Q10 Magnez Głóg Kompleks  - 1
Z myślą o układzie krążenia
Cena 79,90 zł
Naturalny suplement diety na poprawę krążenia Naturalna pomoc dla Twoich nerwów [2] Wysoce synergiczna formuła suplementacyjna Zmniejsz uczucie...
MAGNEZ CHELAT
  • -20,00 zł
  • Bestseller
  • Promocja
Na zmęczenie i układ nerwowy
Cena podstawowa 74,90 zł -20,00 zł Cena 54,90 zł
Magnez Chelat - suplement na zmęczenie i układ nerwowyZmniejsz uczucie zmęczenia i znużenia[1].Wesprzyj swój układ nerwowy[1].Zadbaj o prawidłowe...
MAGNEZ-WAPŃ 2:1 KOMPLEKS  - 3
  • -4,00 zł
  • Bestseller
  • Promocja
Wsparcie kości i mięśni
Cena podstawowa 49,90 zł -4,00 zł Cena 45,90 zł
Synergiczny kompleks magnezu i wapnia na energię Zadbaj o układ nerwowy Pomóż swoim mięśniom Utrzymaj naturalne piękno włosów, skóry i paznokci...
  • W zestawie taniej
Odpocznij, byś mógł więcej
Cena 182,90 zł
Gdy czujesz, że przygniata Cię zmęczenie Doskonale wiemy co czujesz, gdy padasz ze zmęczenia. Brakuje Ci energii. Mamy dla Ciebie sposób, który...
  • W zestawie taniej
W zestawie z energią
Cena 111,90 zł
W zestawie z energią Doskonale wiemy co czujesz, gdy padasz ze zmęczenia. Brakuje Ci energii. Mamy dla Ciebie sposób, który sami stosujemy. W...

Naturalny magnez

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Około 60% całej jego zawartości zgromadzone jest w układzie kostnym, 20% w mięśniach szkieletowych, a pozostałe 20% rozłożone jest w układzie nerwowym, pokarmowym i nerkach. Tylko 1% całej zawartości magnezu znajduje się we krwi [1]. Zapotrzebowanie na magnez określone zostało na poziomie ok. 300-400 mg.

Magnez w ciąży

Norma dla magnezu w diecie wzrasta w przypadku niektórych grup - u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią[2]. Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego przeciętna dieta nie zapewnia prawidłowego zapotrzebowania w magnez. Podczas ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta ponieważ około 8mg magnezu na dobę jest wykorzystywane przez płód. W czasie laktacji do pokarmu przechodzi ponad 25mg magnezu. Magnez dla kobiet jest więc bardzo istotny. Znajduje się on także w suplementach dla kobiet. 

Magnez dla sportowców

Dieta bogata w magnez jest także istotna dla dla osób dotkniętych silnym stresem czy podczas intensywnego wysiłku fizycznego [2]. Trzeba bowiem wiedzieć, że Magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, stabilizuje go i pozwala zwiększyć wydajność pracy mózgu [3].

Magnez dla dzieci

Warto zwrócić uwagę także na dostarczanie bogatych źródeł magnezu w przypadku dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu organizmu[3]. Dobrze przyswajany magnez dla dzieci jest dostępny w specjalnej linii suplementów Green Child. Są one dobrane pod kątem specyficznych potrzeb najmłodszych. Mają także formę mniejszych kapsułek, by łatwiej było je przełykać.

Jaka jest rola magnezu w organizmie?

Biorąc pod uwagę szereg ról, jakie magnez pełni w ludzkim organizmie, warto dbać o wprowadzenie jego bogatych źródeł do naszej diety na stałe. Do pokarmowych źródeł magnezu, które wyróżniają się jego wysoką zawartością, zaliczymy produkty pełnoziarniste, zielone warzywa liściaste oraz orzechy. Najcenniejszymi są m.in. pestki dyni, otręby pszenne, kakao, migdały, kasza gryczana, orzechy laskowe czy biała fasola. Dieta powinna w pełni zaspokajać potrzeby organizmu względem magnezu. Jednak istnieją pewne czynniki ograniczające zawartość magnezu w produktach spożywczych. Technologiczna obróbka żywności powoduje znaczną utratę tego pierwiastka. Warto zwrócić uwagę również na restrykcyjne diety redukcyjne, których skutkiem może być obniżenie poziomu magnezu w organizmie. Nadmiar alkoholu, kawy, tłuszczów, fosforanów i błonnika w diecie także może przyczynić się do obniżenia poziomu wchłaniania magnezu [2].

W literaturze wskazuje się na zależność pomiędzy wchłanianiem wapnia i magnezu. Pierwiastki te mogą wzajemnie ograniczać lub wzmacniać swoje wchłanianie. Jednak jeśli chcemy uzyskać zadowalający efekt, istotne jest zachowanie odpowiednich proporcji [3]. Warto zadbać także o dostarczenie źródeł witaminy B6, która wpływa na uaktywnienie kanałów w błonie komórkowej, przyczyniających się do lepszego wchłaniania magnezu [2,3].

Magnez dla mężczyzn

Suplementy dla mężczyzn w ofercie Terranova także zawierają opisywany minerał. Magnez dla mężczyzn nie różni się od tego dla kobiet. Różnicę robi dopiero jego towarzystwo. Na przykład Living Multivitamin Man zawiera dobrze przyswajany magnez oraz dwa kluczowe składniki: cynk, który pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych, a także w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, oraz selen. Ten drugi pierwiastek przyczynia się z kolei do prawidłowego przebiegu spermatogenezy. Oba są w doskonałej formie chelatu (cynk) i związku organicznego (selen).

Dlaczego warto suplementować się magnezem?

Magnez bierze udział w wieku reakcjach przemian węglowodanowych, białkowych i tłuszczowych. Jest niezbędny m.in. w procesie glikolizy, homeostazie wapnia czy hydroksylacji witaminy D [2]. Odgrywa także ważną rolę w syntezie wiązań wysokoenergetycznych [2]. Bierze udział w prawidłowym przebiegu procesu mineralizacji kości i zębów. Jest aktywatorem ponad 300 enzymów [3]. Magnez bierze udział w procesie regulacji stężenia glukozy we krwi [2]. Wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu [3] i bierze udział w utrzymaniu równowagi gospodarki elektrolitowej. Magnez jest więc pierwiastkiem niezwykle istotnym dla dzieci i dorosłych, ale także dla seniorów.

Magnez: tabletki, czy kapsułki roślinne?

Suplementy z magnezem mogą mieć różną formę. Znajdziemy więc magnez sprzedawany jako tabletki musujące (tzw. magnez musujący), magnez w kroplach czy tabletki z magnezem. Terranova stara się maksymalnie wykorzystać roślinne źródła wsparcia organizmu, łącząc je z witaminami i minerałami. NIe stosujemy też sztucznych dodatków więc odrzuciliśmy tabletki, których proces produkcji wymusza stosowania różnych zbędnych, naszym zdaniem, składników. Korzystamy wyłącznie z kapsułek roślinnych lub sproszkowanej formy suplementu diety.

Magnez. Cena zależy od innych składników

Na cenę suplementów diety wpływa jakość i ilość składników. Poszczególne produkty w ofercie Terranova zostały uzupełnione o kompleks Magnifood. Powstaje on ze starannie dobranej mieszanki warzyw i owoców, grzybów oraz innych naturalnych składników. Są one zazwyczaj liofiliozowane świeżo po zbiorze.

Źródła:

Aleksandra Karmańska, Andrzej Stańczak, Bolesław Karwowski. MAGNEZ AKTUALNY STAN WIEDZY. BROMAT. CHEM. TOKSYKOL. – XLVIII, 2015, 4, str. 677 – 689

Maria Iskra, Beata Krasińska, Andrzej Tykarski. Magnez — rola fizjologiczna, znaczenie kliniczne niedoboru w nadciśnieniu tętniczym i jego powikłaniach oraz możliwości uzupełniania w organizmie człowieka.

Mikołaj Miernik. Magnez, wapń, żelazo – jak mądrze je suplementować? Świat Przemysłu Farmaceutycznego 2/2016

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło