Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Suplementy diety na cholesterol

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Maca i Reishi Supermieszanka

28 porcji
Cena 256,90 zł
Sprawdzone suplementy na spokój i pewność siebie Wspomóż aktywność seksualną Zadbaj o obniżenie cholesterol Naturalne źródło witamin, składników...

ORGANICZNE OLEJE OMEGA 3-6-7-9

250 ml
Cena 115,90 zł
Kompleksowa mieszkanka olei Omega 3-6-7-9 Starannie dobrana mieszanka olejów z aż 6 roślin Oleje roślinne odznaczone certyfikatem rolnictwa...

SOK Z BURAKA CORDYCEPS & REISHI

14 porcji
Cena 176,90 zł
Suplement w proszku dla sportowców i osób aktywnych Naturalne źródło witamin, składników mineralnych i enzymów Pomaga w obniżeniu poziomu...

Poziom cholesterolu przekraczający odpowiednie wartości niesie za sobą ryzyko wystąpienia stanów odbiegających od normy w ludzkim organizmie. Powodem tego może być zarówno nagromadzenie cholesterolu, jak i zaburzenia w jego metabolizmie [1].

Jednak nie należy zapominać, że cholesterol jest niezbędny do prawidłowego utrzymania funkcji organizmu. Stanowi on istotny czynnik budulcowy błon komórkowych, chroni je przed odkształceniami. Bierze także udział w syntezie hormonów steroidowych oraz syntezie witaminy D3, pochodzącej z endogennych źródeł [1]. Profilaktyka jest bardzo ważna dlatego warto dbać o regularnie wykonywanie badań parametrów gospodarki lipidowej tj. cholesterol całkowity, jego frakcje HDL i LDL oraz trójglicerydy.

Jak można kontrolować poziom cholesterolu?

Mając na uwadze, iż warto utrzymywać poziom cholesterolu w normie często szukamy skutecznych rozwiązań. Wśród składników, które są pomocne w tym procesie, znajdziemy grzyby reishi, które pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego krążenia krwi. Jeśli zależy nam na dodatkowym wsparciu układu krążenia, warto poznać dobroczynne właściwości imbiru. Imbir przyczynia się do utrzymania zdrowia naczyń krwionośnych oraz pomaga w utrzymaniu zdrowego serca.

Kontrolę poziomu cholesterolu we krwi może ułatwić także dostarczanie odpowiedniej ilości antyoksydantów wraz z dietą. Okazuje się, że ich bogatym źródłem są barwniki zawarte w buraku. Ich działanie porównuje się do popularnych flawonoidów [3].

Dodatkowe wsparcie organizmu z podwyższonym poziomem cholesterolu

Podwyższony poziom cholesterolu niejednokrotnie wiąże się z nadmierną masą ciała. Biorąc pod uwagę ten fakt, cenne będą także naturalne składniki roślinne, takie jak na przykład papryka cayenne, która przyczynia się redukcji masy ciała. Dodatkową pomocą w kontrolowaniu masy ciała jest również spirulina.

Kontrola poziomu cholesterolu powinna uwzględniać działanie na kilku płaszczyznach. Poza składnikami, które w naturalny sposób pomagają wpływać na jego poziom, podkreśla się także znaczenie czynników, które odgrywają zdecydowaną rolę w regulacji funkcjonowania gospodarki lipidowej. Zaliczamy do nich m.in. regularną aktywność fizyczną czy zaprzestanie palenia tytoniu.

Źródła:

1. Maria Użarowska, Magdalena Surman, Marcelina Janik. Dwie twarze cholesterolu: Znaczenie fizjologiczne i udział w patogenezie wybranych schorzeń

2. Grażyna Kobus, Hanna Bachórzewska-Gajewska, Ida Kinalska. Dieta niskocholesterolowa

3. Zygmunt Zdrojewicz, Izabela Cendal, Mateusz Powązka. Burak - właściwości prozdrowotne i nie tylko

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło