Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Suplementy diety wspierające aktywność seksualną- promocje

Aktywne filtry

Roślinny kompleks dla mężczyzn, suplement diety na stres i płodność, PROMOCJA
  • -35,00 zł
  • Promocja
Wsparcie męskiej płodności
Cena podstawowa 69,90 zł -35,00 zł Cena 34,90 zł
Suplementy dla mężczyzn łagodzące stres i wspomagające płodność Wsparcie zdrowia mężczyzn Bogaty kompleks roślinny Pomoc w utrzymaniu prawidłowych...
Roślinny kompleks dla mężczyzn, suplement diety na stres i płodność, PROMOCJA
  • -60,00 zł
  • Promocja
Wsparcie męskiej płodności
Cena podstawowa 119,90 zł -60,00 zł Cena 59,90 zł
Suplementy dla mężczyzn łagodzące stres i wspomagające płodność Wsparcie zdrowia mężczyzn Bogaty kompleks roślinny Pomoc w utrzymaniu prawidłowych...
Kompleks żeń-szeń i ashwaganda, suplement diety na stres, PROMOCJA
  • -50,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
  • Promocja
W kierunku większej energii
Cena podstawowa 99,90 zł -50,00 zł Cena 49,90 zł
Żeń-szeń i ashwaganda - połączenie na energię Połączenie ziół, grzybów i alg Wsparcie rhodioli w walce ze stresem Naturalne źródło witamin,...

Poprawa witalności organizmu przekłada się bezpośrednio na lepszą jakość życia, co dotyczy także sfery seksualnej. Mimo coraz częstszego podkreślania istoty edukacji w tematyce zdrowia seksualnego, wciąż wiele tematów pozostaje nieodkrytych. Prowadzone badania wskazują, że mężczyźni, choć świadomi problemów występujących w ich życiu i zdrowiu seksualnym, niechętnie korzystają z pomocy specjalisty. Preferują radzenie sobie we własnym zakresie, często sięgając po środki dostępne bez recepty [1,2]. 

Zdrowie seksualne powinno wiązać się nie tylko z satysfakcją płynącą z tej sfery życia, ale także z uwzględnieniem bezpieczeństwa [3].

Rola cynku w utrzymaniu zdrowia seksualnego

Do grupy istotnych minerałów zaliczamy cynk. W ludzkim organizmie znajdziemy go w kościach, mięśniach, skórze, nerkach, a u mężczyzn także w prostacie. Na uwagę zasługuje fakt, że cynk nie jest wytwarzany, ani magazynowany przez nasz organizm [4]. Z tego względu należy zadbać o dostarczanie go ze sprawdzonych zewnętrznych źródeł. Podkreśla się szczególne znaczenie cynku w okresie reprodukcyjnym. Cynk odgrywa ważną rolę podczas procesu spermatogenezy. Wspiera utrzymanie żywotności plemników, a jako jeden z antyoksydantów, spełnia wobec nich rolę ochronną. Badania wskazują także rolę cynku w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu [4,5]. Podkreśla się także znaczenie tego pierwiastka w późniejszym okresie życia mężczyzn. Cynk wspiera utrzymanie dobrej kondycji gruczołu prostaty [4,5].

Roślinne wsparcie aktywności seksualnej

Mając świadomość, że zdrowie seksualne nie jest terminem wyłącznie medycznym, ale skupia się również na aspektach emocjonalnych oraz społecznych, przedstawiamy składniki, które wpływają na zwiększenie energii organizmu i podniesienie poziomu libido. W powyższe działanie wpisuje się korzeń maca, pomaga bowiem w zachowaniu naturalnej aktywności seksualnej i energii.  Roślina ta tradycyjnie używana była w celu poprawy czynności endokrynnych gonad, które mają wpływ na płodność i poprawę libido [6]. Maca okazuje się być cennym źródłem wielu minerałów, m.in. magnezu, wapnia, manganu, czy wymienianego wcześniej cynku. Badania prowadzone nad skutecznością korzenia macy w zakresie zwiększenia wydolności fizycznej i popędu seksualnego wskazują na trafność postawionych tez [6]. Korzeń Maca wspomaga wydajność fizyczną i psychiczną.

Korzeń maca okazuje się także skutecznym wsparciem dla kobiet w okresie menopauzy, jest bowiem bogatym źródłem fitoestrogenów. Wsparciem dla kobiet może być również ashwagandha, ponieważ wspomaga ona zdrowie żeńskich narządów rozrodczych. Dodatkowymi jej zaletami jest to, iż przyczynia się do równowagi emocjonalnej, wspomaga relaks, dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Chcąc utrzymać zdrowie seksualne warto sięgnąć po roślinne wsparcie zdrowia całego organizmu. Odpowiednio dobrane składniki pozwolą odzyskać witalność, wpłyną na zmniejszenie uczucia zmęczenia i pomogą się odprężyć. Wzmocniony organizm nie będzie w tak dużym stopniu podatny na wpływ stresu oraz innych negatywnych emocji. W tej kategorii pomocny okazuje się różeniec górski, który pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu. Ciekawą propozycją wydaje się także żeń-szeń syberyjski, który przyczynia się do zwiększenia energii fizycznej i psychicznej oraz wspomaga zdolności psychiczne i fizyczne w przypadku osłabienia czy stanów wyczerpania.

Źródła

1. Anna Gołda, Justyna Dymek, Agnieszka Skowron. Znaczenie farmaceutów z aptek ogólnodostępnych dla promocji zdrowia seksualnego w Polsce

2. Zbigniew Izdebski. Zdrowie seksualne mężczyzn. Wybrane zagadnienia. Seksuologia Polska 2012;10(1):1-8.

3. Edyta Izabela Rudolf. Zdrowie reprodukcyjne kobiet – rozważania terminologiczne

4. Zygmunt Zdrojewicz, Aneta Wiśniewska. Rola cynku w seksualności mężczyzn

5. Bożena Grimling, Jan Meler. Cynk – pierwiastek zdrowia Maria Szcześniak

6. Katarzyna Ekiert, Marta Dochniak. Superfoods – idealne uzupełnienie diety czy zbędny dodatek?

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło