Choose a searcher
  Filtry mobile
Suplementy na
Suplementy z
Suplementy dla

Wiśnia Montmorency

Odkryj Produkty z Wiśnią Montmorency

Jeżeli jesteś zainteresowany korzyściami płynącymi ze stosowania Wiśni Montmorency, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów, zawierających ten wyjątkowy składnik. W asortymencie Terranova znajdziesz preparaty, które łączą w sobie bogactwo składników Wiśni Montmorency z doskonałą jakością. Sprawdź i przekonaj się, jak wiele korzyści może przynieść Ci regularne spożywanie produktów z dodatkiem tego wyjątkowego owocu.

Wiśnia Montmorency- Charakterystyka

Wiśnia Montmorency, rozpoznawalna dzięki swojemu intensywnemu czerwonemu kolorowi i lekko kwaśnemu smakowi, jest odmianą wiśni, która wywodzi się z Francji, ale zdobyła popularność na całym świecie. Jej unikalne cechy sensoryczne oraz wartości odżywcze sprawiają, że stanowi ceniony dodatek do różnorodnych potraw i produktów spożywczych. Jest wykorzystywana nie tylko w tradycyjnej kuchni, ale również w nowoczesnych trendach żywieniowych. Ponadto, dzięki swoim właściwościom, Wiśnia Montmorency znajduje zastosowanie w przemyśle suplementów diety, oferując wsparcie dla osób dbających o zdrowie i kondycję [1].

Wiśnia Montmorency- Właściwości

Wiśnia Montmorency stanowi źródło cennych składników – polifenoli [1]. Substancje te mogą przyczyniać się do wzmocnienia układu odpornościowego oraz sercowo-naczyniowego [2]. To jednak nie wszystko. Doniesienia naukowe, wskazują że polifenole znajdujące się w wiśniach Montmorency wspomagają szybszą regenerację mięśni po ćwiczeniach [3,4]. Dla przykładu, w jednym z badań biegacze, którym podano sok z Wiśni Montmorency, odczuwali mniejszy ból w trakcie i po biegu długodystansowym w porównaniu do biegaczy, którym podano placebo [5]. Opisane właściwości surowca wiążą się z działaniem antyoksydacyjnym polifenoli, które niczym „miotełka” eliminują nadmiar wolnych rodników sprzyjających rozwojowi stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych.

Wiśnia Montmorency- Stosowanie

Wiśnia Montmorency jest szeroko stosowana zarówno w żywieniu, jak i w suplementacji. Stanowi składnik wielu produktów spożywczych, takich jak soki, dżemy, kompoty. Jest także dostępna w postaci suszonych owoców, które mogą być dodatkiem np. do płatków śniadaniowych, jogurtów czy sałatek. Jako suplementy diety, ekstrakty z wiśni Montmorency są dostępne m.in. w formie proszku do rozpuszczania, który rekomenduje się przede wszystkim w celu uzyskania naturalnego wsparcia regeneracji po wysiłku fizycznym.

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29562604/

[2] https://doi.org/10.1155/2018/1264074

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21233776/

[4] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19883392/

[5] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20459662/

4 0 4

Oops, it looks like you are lost ...

Back to Home

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło